Organizacje

Milena Sbikowska – zastępca

Kacper Taraszkiewicz – sekretarz

Daria Łukasik  – skarbnik

Działalność Samorządu Uczniowskiego w 2015/16:

Rada SU wnioskowała do Dyrektora Szkoły o wprowadzenie:

1. „Szczęśliwego numerka”. Uczniowie przez cały rok, mieli szanse na dzień bez odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek, wystarczyło, że został wylosowany ich numerek z dziennika.

2. Dyskoteka z okazji Dnia Chłopka odbyła się w Domu Kultury. Wszyscy świetnie bawili się.

4. Dyskoteka z okazji Andrzejek w domu kultury. Zostały przeprowadzone wróżby, każdy świetnie się bawił.

6. Mikołajki w szkole. Każdy uczeń, który przyszedł do szkoły w czapce Mikołaja, był zwalniany z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianych kartkówek.

7. Wigilie klasowe. Oprócz wspólnego dzielenia się opłatkiem klasy odwiedzał Mikołaj wraz z dwiema Śnieżynkami. Mikołaj rozdawał cukierki. Można było również zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę.

8. Pierwszy dzień wiosny. Przeprowadzona była gra „Jeden z dziesięciu” oraz wiele innych konkurencji. Ten czas uczniowie spędzili na wesoło.

ROK SZKLONY 2014/2015

Skład samorządu uczniowskiego:

1. Agata Kapczyńska – przewodnicząca
  2. Izabela Osiecka – zastępca
  3. Aleksandra Kucińska – sekretarz
  4. Katarzyna Czarzasta – skarbnik

Działalność Samorządu Uczniowskiego w 2014/15:

1. Rada SU wnioskowała do Dyrektora Szkoły o wprowadzenie „Szczęśliwego numerka”. Uczniowie przez cały rok, mieli szanse na dzień bez odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek, wystarczyło, że został wylosowany ich numerek z dziennika.
  3. Przeprowadzenie akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Przez dwa tygodnie każda z klas zbierała do swoich pojemników drobne pieniądze. W tym roku zebrano 287,54zł.  Na wygraną klasę czekała nagroda w postaci tygodniowego zwolnienia z noszenia mundurków.
  4. Andrzejki na sali gimnastycznej. Uczniowie mogli wróżyć sobie z serduszek, karteczek, kostek, w chwili wolnego mogli poczęstować się darmowym ciastem.
  5. Samorząd wnioskował do Dyrektora o zniesienie obowiązku noszenia mundurków. Po rozpatrzeniu podania i przeprowadzeniu ankiety wśród uczniów, rodziców i nauczycieli ten obowiązek został zniesiony. Od września 2015r. będzie obowiązywał inny strój uczniowski.
  7. Kiermasz ciast. Przygotowane ciasta, oczywiście przez uczniów, były sprzedawane w czasie przerwy. Nikt nie narzekał na brak klientów.
  8. Wigilie klasowe. Oprócz wspólnego dzielenia się opłatkiem klasy odwiedzał Mikołaj wraz z dwiema Śnieżynkami. Mikołaj po odśpiewaniu jakiejś kolędy przez całą klasę rozdawał cukierki. Można było również zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę.
  9. Walentynki. Oprócz dyskoteki była poczta walentynkowa i każda osoba, która przyszła ubrana na czerwono była zwolniona oczywiście z odpytywania i kartkówek.
  10. Pierwszy dzień wiosny i kiermasz ciast. Przeprowadzona była gra „Pięćdziesiątka” oraz wiele innych konkurencji. Ten czas uczniowie spędzili na wesoło.

Na ostatnim zebraniu Samorządu Uczniowskiego w dniu 23 czerwca 2015 podsumowaliśmy całoroczną pracę Samorządu.