Nawigacja

Z życia szkoły

2015/2016

 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

Jak jest u nas z czytelnictwem? No raczej nie najlepiej. Jak wykazał opublikowany przez Bibliotekę Narodową raport o stanie czytelnictwa, w 2015 roku aż 63% dorosłych Polaków nie przeczytało ani jednej książki! A przecież czytanie jest bardzo ważne. Dzięki niemu nie tylko rozwijamy dojrzałe słownictwo, lepiej piszemy i stajemy się po prostu mądrzejsi. Czytanie otwiera drzwi do dalszej edukacji i przygotowuje do zaistnienia na rynku pracy.

Nadzieją na poprawę tej fatalnej sytuacji są dzieci i młodzież. By zachęcić do poznawania literatury i pokazać, że młodzi ludzie czytają, pismo „Biblioteka w Szkole” zainicjowało akcję pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. 10 czerwca o 10:00 uczniowie w szkołach w całej Polsce zebrali się, by wspólnie poczytać. Do akcji przyłączyła się również młodzież z Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej w Miłomłynie. Uczniowie nie tylko wspólnie czytali, ale też „reklamowali” swoje ulubione książki. Można więc było posłuchać fragmentów „Zwiadowców” J. Flanagana, „Harry’ego Pottera” J. Rowling, „Igrzysk śmierci” S. Collins, „Kamieni na szaniec” A. Kaminskiego i kilku innych interesujących powieści. Najbardziej pomysłowo zaprezentowali się uczniowie klas trzecich. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć, jak wyglądali bohaterowie ich książek – „Metra 2033” D. Glukhovskiego, „Kamieni na szaniec”, „Jak Wojtek został strażakiem”… Obejrzeliśmy też fragment bajki o królewnie Śnieżce.

Młodzież z naszego Gimnazjum pokazała, że warto czytać, bo czytanie jest po prosu przyjemne.

Dorota Wawrowska

   

galeria

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY

8-9.06.2016r. uczniowie klas II oraz harcerze zwiedzali Warszawę podczas dwudniowej wycieczki szkolnej. Zwiedzając Stare Miasto, gimnazjaliści słuchali przewodniczki, która opowiedziała o  architekturze i historii Warszawy. W Muzeum Powstania Warszawskiego młodzież  wzbogaciła  swoją wiedzę o ważne  wydarzenia z historii naszego kraju. Na koniec dnia wszyscy udali się na Powązki, aby przy grobach poległych harcerzy z Szarych Szeregów niektórzy uczniowie mogli uroczyście złożyć przyrzeczenie harcerskie.

Drugiego dnia uczniowie byli w CNK, gdzie mogli uczestniczyć w lekcji fizyki na temat prądu zmiennego i stałego oraz w spektaklu robotów. Panoramę Warszawy wszyscy obejrzeli z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Przyjemność uczniom sprawiło robienie zakupów w Złotych Tarasach. Zakończenie wycieczki nastąpiło w pięknym i zabytkowym parku w Łazienkach. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Miłomłyna o godz. 22.10 Opiekunowie wycieczki: Alina Król, Beata Klecha, Lucyna Burkiewicz.

Alina Król

 

galeria

 

WE SERVE

W tym roku – po raz kolejny – nasza biblioteka otrzymała finansowe wsparcie od Lions Club Elbląg. Lioni pomagają nam już od siedmiu lat. Dzięki nim nasz księgozbiór powiększył się o wiele ciekawych książek. Dwa lata temu współfinansowali zakup rzutnika, w zeszłym roku – dołożyli się do zakupu laptopów do biblioteki.

Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat ludzi, którzy nam pomagają i których motto brzmi: WE SERVE  - Służymy.

Lions Clubs International to filantropijna organizacja pozarządowa, skupiająca swych członków na zasadzie wolontariatu. Ponieważ gromadzi ponad 1,3 miliona ludzi i 45 tys. klubów w ok. 200 krajach na całym świecie, prawdopodobnie jest największą tego typu organizacją na świecie. Lioni niosą wsparcie najbardziej potrzebującym na wszystkich kontynentach. Wartość tego wsparcia przekracza 500.000.000 USD rocznie. Siedziba międzynarodowa mieści się w Oak Brook w Illinois. W Polsce organizacja liczy ok. 1200 członków działających w 55 Klubach w różnych rejonach kraju. Jednym z nich jest istniejący od 1993 Lions Club Elbląg. Elbląski LC pomaga domom dziecka, ciężko chorym dzieciom, utalentowanym młodym ludziom. Funduje stypendia, organizuje festyny, aukcje…

 Bardzo ciekawy jest kodeks LC, uchwalony na pierwszej konwencji Lions Clubs International w 1917 roku, wyznaczający sposób zachowania i postępowania Lionów. Przystępując do ruchu, każdy Lion zobowiązuje się przestrzegać tego Kodeksu. Niestosowanie się do jego zapisów może spowodować utratę członkostwa w ruchu.

  • Udowodnię swoim postępowaniem, że zasługuję na swój sukces.
  • Nie będę czerpać korzyści z niesprawiedliwie osiągniętej przewagi oraz wątpliwego moralnie zachowania.
  • Budując swoją pozycję, nie mogę szkodzić innym. Będę lojalny wobec siebie oraz tych, z którymi współpracuję i dla których pracuję.
  • Mając wątpliwości, co do uczciwości i słuszności mojego postępowania wobec innych, będę je rozstrzygać na swoją niekorzyść.
  • Przyjaźń będę uważać za wartość samą w sobie, kierując się zasadą, że prawdziwa przyjaźń nie żąda niczego w zamian.
  • Zawsze będę pamiętać o swoich obowiązkach wobec narodu, państwa i społeczności, wśród której żyję, poświęcając im lojalnie i dobrowolnie swój czas, pracę i środki.
  • Okażę pomoc i współczucie tym, którzy cierpią, wspierając moralnie i materialnie słabszych i potrzebujących.
  • Będę umiarkowany w krytyce, a hojny w pochwałach, tak by budować, a nie niszczyć.

Można sobie życzyć, by wszyscy, nie tylko członkowie Lions Club, postępowali zgodnie z tymi zasadami…

Dorota Wawrowska

 

     

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

RAZ NA LUDOWO

31 maja tradycyjnie już w Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej w Miłomłynie odbyło się Święto Szkoły. Dotychczasowe uroczystości miały różnorodną tematykę – były związane z ważnymi rocznicami, ciekawymi ludźmi, tradycją, czytelnictwem… W tym roku młodzież gimnazjum przygotowała swoje święto wspólnie ze stowarzyszeniem „Mozaika”. Grupa ta działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miłomłynie i zrzesza osoby w różnym wieku, w tym wielu emerytów. Panie i panowie z Mozaiki bardzo aktywnie włączają się w działalność kulturalną w Miłomłynie. Zajmują się „Promocja regionu, integracją społeczności lokalnej poprzez organizację imprez kulturalnych”. Ostatnio realizowali dwa duże projekty współfinansowane przez Unię Europejską.

Efektem jednego z nich  był musical na ludowo pt. Z prządkami w mazurskiej chacie. Pokazane w nim zostały mazurskie tradycje – śpiew, taniec, legendy, sposób spędzania wolnego czasu. Właśnie to przedstawienie postanowiliśmy zaprezentować w trakcie tegorocznego Święta Szkoły. Trochę zmodyfikowaliśmy scenariusz, by w realizację występu mogła się włączyć młodzież. Wcześniej uczniowie poznawali mazurskie tradycje, robili prezentacje, uczyli się tańczyć i śpiewać, przygotowywali dekoracje, a także pisali legendy – jedna z nich (napisana przez Karola Kowalczyka z kl. III a) została przeczytana w trakcie przedstawienia. W efekcie tych wszystkich działań powstał spektakl zaprezentowany na uroczystości w szkole. Gimnazjaliści razem z dorosłymi tańczyli, śpiewali, opowiadali legendy. Wspólnie stworzyli barwne, porywające przedstawienie, które zachwyciło publiczność. Pokazali tym samym, że młodzież i dorośli potrafią się świetnie porozumieć, a płaszczyzną, która łączy pokolenia, jest sztuka.

W realizacji przedstawienia uczestniczyli:

Uczniowie: Ola Greger, Patrycja Legęza, Zosia Wójcik, Wiktoria Adamczyk, Paula Jakubowska, Marysia Nowakowska, Kasia Myślińska, Amelka Bobrowicz, Asia Wielichowska, Zuzia Zawadzka, Jakub Krućko, Kacper Osmański, Kacper Sulej; nauczyciele: Beata Klecha, Małgorzata Kowalczyk, Małgorzata Joniec, Dorota Wawrowska, Bartosz Boruczkowski, Krzysztof Biegański; członkowie stowarzyszenia Mozaika oraz dyrektor M-GOK Zbigniew Rochowicz.

Dorota Wawrowska

   

galeria

 

ŚWIĘTA MAJOWE

Z okazji obchodów historycznych rocznic majowych uczniowie klas drugich i I b przygotowali  przedstawienie pt. „Kalendarz majowy”. Piosenki i utwory o treści patriotycznej zaprezentowane przez gimnazjalistów pozwoliły przypomnieć najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Inscenizacja miała na celu budzenie uczuć patriotycznych i wskazywanie wartości, które pozwoliły ocalić ojczyznę.

Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Scenariusz i reżyseria:  Alina Król


Alina Król

 

galeria

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 18-20.04.2016r. uczniowie klas III pisali egzamin gimnazjalny:

18.04.2016r. - część humanistyczna,

19.04.2016r. - część matematyczno-przyrodnicza,

20.03.2016r. - część z języka obcego.

W tym roku pisało go 42 uczniów naszego gimnazjum. Dwie osoby: Karol Kowalczyk i Zofia Wójcik były zwolnione z części język polski, ponieważ byli laureatami wojewódzkiego konkursu z tego przedmiotu.

Małgorzata Joniec

 

galeria

 

AKCJA – SADZENIE LASU

Dnia 09 kwietnia 2016r. grupa uczniów gimnazjum pod opieką pani Elżbiety Malinowskiej brała udział w akcji sadzenia lasu we współpracy z grupą uczniów szkoły podstawowej pod opieką Teresy Biegańskiej.

Działania:

  1. Dojazd na miejsce – Leśnictwo Borsuki.
  2. Instrukcja sadzenia.
  3. Posadzenie sadzonek sosny Taborskiej.
  4. Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
  5. Zdjęcia pamiątkowe, powrót do domu.

 

Akcję przygotowali pracownicy Nadleśnictwa:

pani Monika Ptaszkiewicz,

pan Jakub Grabara,

pan Krzysztof Marchlewski.

Elżbieta Malinowska

   

galeria

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej w Miłomłynie pierwszy dzień wiosny powitali wesołą zabawą, uczestnicząc w różnych grach i konkurencjach przygotowanych przez koleżanki i kolegę z Rady Samorządu Uczniowskiego: Julię Luzak, Milenę Sbikowską, Darię Łukasik i Kacpra Taraszkiewicza.  Najwięcej emocji dostarczyła konkurencja nt. mody ekologicznej. Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali stroje zrobione z materiałów ekologicznych. Wszechstronną wiedzą musieli wykazać

się gimnazjaliści uczestniczący w zabawie  "Jeden z dziesięciu", którą  przygotował i przeprowadził Jakub Krućko, uczeń klasy II a.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji zostały zliczone punkty i ogłoszone następujące wyniki:

I miejsce - I b

II miejsce - I a

III miejsce - I b

IV miejsce - III a

V miejsce - II a

Nagrodą dla zwycięskich klas było zwolnienie uczniów ze sprawdzianów, klasówek i odpowiedzi ustnych z kolejnych dni od 5 do 1 w zależności od zajętego miejsca.

Nad organizacją imprezy czuwała opiekunka SU Alina Król, pomagała p. Elżbieta Malinowska.

Alina Król

 

galeria

 

WYSTAWA MANGI

W marcu Joasia Iwin, uczennica klasy I A miała swoją wystawę plastyczną.

Uczniowie mogli podziwiać jej rysunki w stylu Mangi.

Beata Klecha

 

 

JASEŁKA

Jest już tradycją w naszej szkolnej społeczności, że na Święta Bożego Narodzenia rozchodzimy się do naszych rodzin po modlitwie, chwili refleksji, duchowego przystanku w kościele św. Bartłomieja w Miłomłynie.

Uczniowie klasy 3 b wraz z katechetą ks. Waldemarem, przygotowali świąteczny montaż słowno - muzyczny. Poezja ks. Jana Twardowskiego i wspólny śpiew kolęd i wspólna refleksja pomogły nam wszystkim w bezpośrednim przygotowaniu się do przeżywania sercem Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec był też czas wspólnych życzeń od ks. Proboszcza Mariana Żbikowskiego i Pana Dyrektora Zbigniewa Biegańskiego.

 

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.


ks. Jan Twardowski

Ks.Waldemar Prange

   

 

 

WYJAZD DO TEATRU NA SZTUKĘ „OPOWIEŚĆ WIGILIJNA”

Tradycją naszego gimnazjum niemal od początku istnienia są wspólne wyjazdy do teatru. Raz w roku wszyscy uczniowie i nauczyciele jadą obejrzeć wybrany spektakl. W tym roku wybraliśmy się do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na  „Opowieść wigilijną”. Przedstawienie na podstawie znanej wszystkim książki Charlesa Dickensa wyreżyserował Czesław Sieńko.

Jest to historia starego skąpca, Ebenezera Scrooge’a, który nie znosi ludzi, a kocha jedynie pieniądze. Jednak w magiczną wigilijną noc odwiedzają go duchy, które uświadamiają mu, co tak naprawdę w życiu jest ważne.

Spektakl zachwyca rozmachem, z jakim został przygotowany. Zagrali w nim chyba wszyscy aktorzy elbląskiego teatru. Piękne, barwne kostiumy, ciekawe dekoracje (bardzo pomysłowo zmieniane), nastrojowa muzyka, kolędy, interesujące efekty świetlne, a przede wszystkim dobra gra aktorów  – to wszystko sprawia, że przedstawienie ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Sztuka wprowadziła nas w świąteczny nastrój i już teraz czekamy na Boże Narodzenie.

Dorota Wawrowska

     

galeria

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE

Tradycyjnie, jak co roku w naszym gimnazjum uczniowie wykonywali kartki świąteczne dla sponsorów i emerytów. W tym roku zadania tego podjęła się młodzież z projektu gimnazjalnego prowadzonego przez panią Dorotę Wawrowską.

Małgorzata Joniec

   

galeria

 

DYSKOTEKA Z OKAZJI ANDRZEJEK

25 listopada odbyła się dyskoteka z okazji andrzejek. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zebrała się cała nasza szkoła. Uczniowie byli jednak niechętni do zabawy, choć kilkanaście osób się wyłamało. Większość osób siedziała przy ścianach i ani myśleli o tańczeniu. Ci jednak, co zdecydowali się pobawić, bawili się w rytm zmiksowanych utworów disco polo, wśród blasku dyskotekowych lamp i głośnej muzyki.

Jakub Krućko

     

galeria

 

ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowały dziewczęta z  klasy II a i  II b gimnazjum, a także uczniowie ze szkoły podstawowej  pod kierunkiem pani Wiesławy Godek, pani Wiolety Szajkowskiej i pana Bartosza Boruczkowskiego.

W uroczystości wziął udział pan Zbigniew Biegański – dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie z poszczególnych klas.

Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.
W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Pan dyrektor Zbigniew Biegański dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreślił jego wartość wychowawczą i artystyczną. Na koniec poprosił uczniów o wywieszenie w swoich miejscach zamieszkania narodowej flagi – symbolu wolności. 

Po skończonej uroczystości wykonano szereg pamiątkowych zdjęć uczestników apelu wraz
z nauczycielami, którzy przygotowali uroczystość. Możemy je obejrzeć w galerii.

                                                                                            Bartosz Boruczkowski

   

galeria

 

DNI PAPIESKIE W GIMNAZJUM W MIŁOMŁYNIE

14.10.2015r. z okazji corocznych „Dni Papieskich” gościliśmy w Kościele parafialnym w Miłomłynie niezwykłego gościa – brata zakonnego Mariana Markiewicza ze zgromadzenia Braci Serca Jezusowego. Na spotkanie z niecodziennym Gościem wybrali się uczniowie wraz z nauczycielami naszego Gimnazjum.

 Kim jest Brat Marian Markiewicz? Brat Marian należy do Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, które swój dom generalny ma w Puszczykowie k. Poznania. Bracia pracują w kuriach, katedrach wielu diecezji w Polsce. Pracują również w polskich instytucjach kościelnych w Rzymie. W 1978 roku Brat Marian pracował w Collegio Polacco przy Piazza Remuria w Rzymie. Tam właśnie zatrzymywał się kardynał Karol Wojtyła podczas swoich pobytów do Wiecznego Miasta. Wówczas brat Marian wspierał Kardynała, jako kierowca. Obecnie brat Marian posługuje w Katedrze św. Jana w Warszawie. Nasz Gość dzielił ił się doświadczeniem i przeżyciami, jakie mu towarzyszą do dzisiaj z lat spędzonych z Janem Pawłem II. Był, bowiem kierowcą kard. Karola Wojtyły. - Byłem kierowcą kardynała Wojtyły, kiedy przyjeżdżał do Rzymu. Pamiętam, że zawsze był zajęty. Nawet jadąc samochodem, cały czas coś czytał, a kiedy auto zatrzymywało się w rzymskim tłoku - notował.... Czasami jeździliśmy razem do ojców werbistów - popływać w basenie” – .  Czułem się przy naszym Papieżu jak przy starszym bracie, była to mocna, piękna więź… Miał czas dla każdego, każdego wysłuchał. Towarzyszyłem Mu też w wędrówkach po górach i podczas pływania w Morzu Śródziemnym czy na pływalni ojców Werbistów. A pływał świetnie. Nie jeździłem tylko na narty, bo nie umiem, towarzyszyli Mu wtedy inni księża studenci krakowscy. Były to wypady w okolice Rzymu, gdzie na nartach można jeździć cały rok. Kilkadziesiąt dni później kardynał Wojtyła przyleciał do Rzymu na kolejne konklawe. Brat Marian pojechał po niego na lotnisko.- Nie poznałem go, tak się zmienił - mówi dziś z uśmiechem zakonnik. - Podczas tego konklawe kardynał Wojtyła zajmował pokój  mieszczący się tuż pod apartamentem papieskim. Wraz z ks. Stanisławem Dziwiszem zawieźliśmy tam rzeczy kardynała, a potem i samego Karola Wojtyłę. Nie przypuszczałem wówczas, że jestem kierowcą  przyszłego papieża.

Jednak największych przeżyć miał dostarczyć bratu Marianowi następny dzień, kiedy to wraz z ks. Dziwiszem zawiózł do Watykanu rzeczy nowego papieża.- Wjechaliśmy windą na piętro pałacu apostolskiego. Po rozpakowaniu walizek poszliśmy do kaplicy, w której modlił się Ojciec Święty. Na jego widok z wrażenia uklękliśmy w progu. W końcu ksiądz Dziwisz powiedział, żebyśmy poszli się przywitać. Podeszliśmy mówiąc „niech będzie pochwalony Jezus Chrystus" - A co się tak po nocach włóczycie? - zapytał papież na nasz widok, a kiedy odparliśmy, że przyszliśmy go odwiedzić, dodał - Jak żeście przyszli, to chodźcie, może jako w tej chałupie nie zginiemy.

W ciągu trzech pierwszych miesięcy pontyfikatu Jana Pawła II, zakonnik spotkał się z nim 28 razy. Kolejnych wizyt i rozmów z piotrowym następcą już nie liczył. W dniu zamachu na życie polskiego papieża, brat Marian przywiózł do Watykanu dwóch biskupów, po czym poszedł zanieść ich listy na Via Pfeiffer, do ośrodka polskiego.  

- Do ośrodka przybiegła zapłakana kobieta. Krzyczała, że strzelano do Ojca Świętego. Natychmiast pobiegłem na plac Św. Piotra, gdzie panowało straszne zamieszanie: płaczący pielgrzymi, pisk opon policyjnych samochodów, wycie syren, wolontariusze biegający z lekami. Dotarłem do podium, gdzie na papieskim fotelu stał wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej przywieziony przez pielgrzymów z Kościana. Nagły podmuch wiatru przewrócił obraz. Jęk przerażenia przetoczył się przez plac - przywołuje obrazy z przeszłości.

W 1982 roku brat Marian Markiewicz wrócił do kraju. Z polskim papieżem rozmawiał jeszcze wiele razy, bo zajął się organizacją pielgrzymek do Watykanu. Brał także udział w przygotowaniach do wizyt Jana Pawła II w ojczyźnie. Niemal przy każdej okazji Ojciec Święty wspominał dzień, w którym brat Marian zawiózł go na konklawe, zostawił i już po niego nie wrócił nazywając Winowajcą. - Kiedy z kimś rozmawiał, poświęcał tej osobie całą uwagę. Potrafił człowieka docenić i zauważyć - stwierdza brat Marian. - No i to niezapomniane poczucie humoru. Kiedyś nawet dostałem po nosie za to swoje "przewinienie".

Spotkanie ze świadkiem życia Jana Pawła II, br. Marianem, i z jego wspomnieniami ubogacone było bardzo ciekawymi zdjęciami, które zachował nasz gość z lat spędzonych z Ojcem Świętym. Na koniec jeszcze raz wszyscy uświadomiliśmy sobie, że świętość jak wiele razy mawiał nasz Papież to najpiękniejsza normalność, do której każdy z nas jest powołany. Zapewne tegoroczne „Dni Papieskie” zapamiętamy na długo i pozostaną one w sercach młodzieży naszego gimnazjum.

A ja również dziękuję Bratu Marianowi, że przyjął moje zaproszenie do naszej Miłomłyńskiej Parafii i społeczności Gimnazjum.

Ks.Waldemar Prange

   

 

 

OTRZĘSINY KLAS I

09.10.2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej odbyły się otrzęsiny. Całość przygotowała klasa 3 b pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Kowalczyk.

Pierwszaki musiały wykazać się odwagą i poczuciem humoru. Program przewidywał min.: degustację cytryn i napoju o stu smakach (wody), taniec z wychowawcą, śpiew do wybranej melodii, testy sprawnościowe.

Uczniowie klas pierwszych stanęli na wysokości zadania i ich wysiłki  zostały nagrodzone certyfikatami pełnoprawnego ucznia gimnazjum.

Małgorzata Kowalczyk

     

galeria

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Co roku na Dzień Chłopaka dziewczęta kupowały słodkie prezenty, np. lizaki, czekoladki, cukierki. W tym roku było inaczej.

30 września 2015 roku odbyła się impreza z tejże okazji na trzech godzinach lekcyjnych. Na piątej godzinie lekcyjnej uczniowie podążyli ku Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Miłomłynie, gdzie odbyła się dyskoteka. Pierwszy raz w tym roku szkolnym bawili się w rytm muzyki. Mimo że wszyscy znajdowali się w sali tanecznej, to nie każdy był skory do rozrywki. Didżeje – Miłosz Kilman i Marcin Bark – wykorzystali współczesne przeboje disco polo i różnego rodzaju remiksy. Co ciekawe, niektórzy nauczyciele włączali się do wspólnej zabawy. Stojących pod ścianą uczniów również przekonano do tańca. Zorganizowano również trzy konkurencje z udziałem chłopców. Podczas trwania imprezy dziewczęta głosowały na Mistera Szkoły . Można było głosować na jedną osobę. W tym konkursie wygrał Kacper Osmański z klasy III a. O tym dowiedzieliśmy się pod koniec imprezy. Zwycięzca został udekorowany szarfą z napisem „Mister Szkoły 2015”.

 Pierwszą konkurencją było tańczenie samemu lub z dziewczyną przez trzy minuty. Bawili się wybrani chłopcy z każdej klasy. Według jury składającego się ze wszystkich przewodniczących najlepiej tańczyła para z klasy II a: Jakub Szabelski i Milena Sbikowska.

Po niedługiej przerwie zorganizowano kolejną konkurencję. Były to trzy pytania, na które należało odpowiedzieć w ciągu 8 minut. Po tym czasie sześciu chłopców z każdej klasy odpowiedziało na nie w różnoraki sposób. Zwyciężył Karol Kowalczyk z III a, który powiedział, że maskara to szczotka do malowania rzęs, zanurzana w kolorowej farbce. Oprócz pytania o  tusz do rzęs, odpowiadano na jeszcze dwa pytania: „Jak byś poderwał chłopaka, gdybyś był dziewczyną?” oraz „Jaki nauczyciel (bądź nauczycielka) jest wg Ciebie najlepszy i dlaczego?”.

W ostatniej już konkurencji postawiono na tradycyjną zabawę. Znana wszystkim gra weselna z krzesełkami. Ustawione w okręgu posłużyły do eliminowania mniej zwinnych osób z zabawy, które poruszały się wokół nich, gdy grała muzyka. Warto zaznaczyć, ze miejsc było o jedno mniej. Najsprytniejszą osobą został Mieszko Leśniak z III a. Trzeba zaznaczyć, że większość zwycięzców z potyczek uczęszcza do klasy III a.

Gratulacje!

Opiekun SU - Alina Król

   

galeria

 

WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W PUBLICZNYM GIMNAZJUM IM. ZIEMI MAZURSKIEJ W MIŁOMŁYNIE

w roku szk. 2015/2016

            Dnia 2 pażdziernika 2015r. w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej w Miłomłynie odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 12 osób z klas I – III.

Skład Komisji Wyborczej:  

Krućko Jakub IIa - przewodniczący

Jasińska Beata Ia,

Petka Krzysztof Ib,

Papis Patrycja IIb, 

Osmański Kacper IIIa,

 Lisowski Krzysztof IIIb.

            Komsja Wyborcza stwierdziła:

- uprawnionych do głosowania – 126 osób

- uczestniczyło w głosowaniu – 112 osób

- głosów ważnych oddano – 105

- głosów nieważnych oddano – 7

            Kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:

  1. Bobrowicz Amelia – 20
  2. Iwin Joanna – 15
  3. Kopijewska Emilia- 33
  4. Luzak Julia – 62
  5. Łukasik Daria – 40
  6. Myślińska Katarzyna – 22
  7. Nowakowska Maria – 19
  8. Sbikowska Milena – 54
  9. Taraszkiewicz Kacper – 50
  10. Witkowski Piotr – 19
  11. Wrzeszcz Amelia – 24
  12.  Ziółkowska Ewelina-26

 

W skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:

  1.  Luzak Julia– przewodnicząca
  2. Sbikowska Milena
  3. Taraszkiewicz Kacper
  4. Łukasik Daria

 

Opiekun SU - Alina Król

   

galeria

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 18.09.2015r. odbyło się w naszym gimnazjum coroczne Sprzątanie Świata. W sprzątaniu uczestniczyło 6 klas wraz z opiekunami. Porządkowane były tereny poza miastem Miłomłyn.

Pogoda dopisywała, nawet podczas zbierania śmieci w lesie zebrano piękne kanie, prawdziwki i koźlarze.

Rękawiczki i worki, które służyły przy Sprzątaniu Świata otrzymaliśmy z Nadleśnictwa w Miłomłynie.

Akcję na terenie naszej szkoły przygotowała pani Elżbieta Malinowska.

Elżbieta Malinowska

   

galeria

 

INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH

W piątek 4 września 2015r. w naszym gimnazjum miała miejsce integracja klas pierwszych. Rozpoczęła się na piątej lekcji. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się na salę gimnastyczną. Aby lepiej się słyszeć i widzieć wszyscy usiedliśmy w kręgu. Każdy z uczniów oraz panie wychowawczynie opowiadali kilka zdań o sobie. Opowieści i zwierzenia były urozmaicone anegdotami związanymi ze szkołą. Integracja zakończyła się poczęstunkiem. Każdy z uczniów otrzymał pysznego lizaka. Po tym miłym akcencie trzeba było się rozstać, ponieważ był to piątek a w każdy piątek wszyscy kończą wcześniej lekcje i czekały na niektórych uczniów już pojazdy, które zawiozły dojeżdżających do domu.

Lucyna Burkiewicz

   

 

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Dnia 1.09.2015 r. (wtorek) o godz. 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Dyrektor gimnazjum Zbigniew Biegański oraz Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn Stanisław Siwkowski skierowali kilka miłych słów do młodzieży, rodziców oraz nauczycieli.

Ten rok szkolny w naszym gimnazjum rozpoczęło 127 uczniów, którzy będą uczyli się w sześciu oddziałach.

laughŻyczymy wszystkim w nowym roku szkolnym 2015/2016 samych sukcesów.wink

Małgorzata Joniec

   

galeria

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej w Miłomłynie
    ul. Pasłęcka 15
    14 - 140 Miłomłyn
  • 89 647 30 15
    fax: 89 647 30 15

Galeria zdjęć