Nawigacja

Z życia szkoły

2016/2017

 WYCIECZKA KLAS I DO OLSZTYNA

Uczniowie klas I z wychowawcami wybrali się 13.06.2017 do multikina na film „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”.

Mariola Bukowska

 

 

WYCIECZKA ROWEROWA

Dnia 11.06.2017 uczniowie klasy Ia wspólnie z wychowawcą pojechali rowerami do Wińca. Byliśmy serdecznie przyjęci przez Darię Ignaczewską oraz jej rodziców. Po dotarciu na miejsce czekało na nas ognisko oraz pyszne ciasto.

 Mariola Bukowska

 

     

 

CZYTANIE PORUSZA

Jak jest u nas z czytaniem? No raczej nie najlepiej. Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej i postanowiliśmy to pokazać. W ostatnim tygodniu biblioteka Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej w Miłomłynie przyłączyła się do dwóch ogólnopolskich akcji promujących czytelnictwo: Nocy bibliotek  i Jak nie czytam, jak czytam.

 

NOC BIBLIOTEK

W tym roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy Nocy bibliotek. W naszym gimnazjum rozpoczęła się ona w piątek 26 maja. Najpierw zakopaliśmy kapsułę czasu, którą przysłała nam szkoła z Węgier uczestnicząca w projekcie eTwinning. A później były konkursy, quizy, zabawy.. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę na temat "Hobbita", szukali kłamstw w opowiadaniu o Sherlocku Holmesie, rozwiązywali zagadki logiczne i zmierzyli się w turnieju 1 z 10. Świetnie bawiliśmy się odgadując kalambury i stawiając na milion. Tej nocy powstały ciekawe plakaty reklamujące czytanie książek. Największą atrakcją z całą pewnością był escape room przygotowany przez firmę Open the Door z Torunia. Aby wydostać się z pokoju, uczniowie musieli rozwiązać szereg zagadek, oczytać szyfry i odnaleźć klucze. Nie było łatwo. Zabawa wzbudziła dużo emocji. Niektórzy nie zasnęli do rana…

   

galeria

 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

Akcję "Jak nie czytam, jak czytam" zainicjowała w zeszłym roku redakcja czasopisma "Biblioteka w Szkole". 10 czerwca 2016 r. o 10.00, dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, 432 608 uczniów czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie. W tej grupie byli także uczniowie naszego gimnazjum. W tym roku również przyłączyliśmy się do akcji. Do udziału zaprosiliśmy też dorosłych. Czytanie rozpoczęła pani wiceburmistrz  Beata Mazur. Zaprezentowała wzruszający fragment książki L. Hearn "Na posłaniu z trawy". Po niej głos zabrała przedstawicielka stowarzyszenia Mozaika, pani Teresa Babicka. Po mistrzowsku przeczytała fragment "Chłopów" W. Reymonta. Następnie swoje ulubione książki prezentowali uczniowie. Czy wiecie, jaką książkę trzeba przeczytać, żeby dowiedzieć się, jak zrobić pasztet z królika lub uratować królestwo? Zdaniem I a - "Zwiadowców" Johna Flanagana! Uczniowie kl. I b pokazywali, jak interesujący są bohaterowie "Hobbita" J. R. R. Tolkiena. Przedstawicielki II a zachęcały do przeczytania serii "Jutro" Johna Marsdena, a uczniowie II b pokazali, że "Krzyżacy" H. Sienkiewicza są właściwie książką o miłości... Kuba i Krystian z III a rozbawili wszystkich prezentując scenę pisania listu z "Zemsty" A. Fredry. Wiedźmy Marysia i Kasia zachęcały, by wybrać "Zawód: wiedźma" Olgi Gromyko... Na koniec rozstrzygnięto konkursy na plakat reklamujący czytanie (tradycyjny i elektroniczny) oraz quiz "Książka papierowa - książka elektroniczna". Zwycięzcy otrzymali nagrody.

   

galeria

Wszystkie podjęte działania mają jeden cel: pokazać, że warto czytać, bo czytanie porusza…

Dorota Wawrowska

 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Konstytucja 3 maja – uchwalona została 3 maja 1791 roku.  Jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Twórcy określili ją jako „ostatnią wolę i testament gasnącej Ojczyzny”.  Z tej okazji uczniowie przygotowali apel i pięknie udekorowali korytarze.

Dorota Wawrowska

   

galeria

 

AKCJA "ŻONKILE"

Akcja "Żółte Żonkile" jest pomysłem powołanym pięć lat temu przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ma na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. W tym roku rzyłączyło się do niej ponad 1000 szkół, bibliotek oraz instytucji kultury nie tylko z Polski, ale też z USA, Izraela, Niemiec i Danii. W tym roku wolontariusze rozdali na ulicach Warszawy aż 100 tysięcy symbolicznych kwiatków. Przypinając je do swojej odzieży dajemy znak, że pamiętamy o powstaniu i skłaniamy innych do refleksji. „Pamięć to życie” - przekonuje Agnieszka Holland, ambasadorka akcji społeczno-edukacyjnej. Do grona osób promujących "Żonkile" włączyli się także: Anja Rubik, Małgorzata Kożuchowska, Agata Kulesza oraz Maciej Musiał. Żonkile to symbol pamięci o tym tragicznym zrywie, związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w rocznice powstania w getcie warszawskim dostawał te właśnie kwiaty od anonimowego darczyńcy. W naszym gimnazjum przeprowadziliśmy tę akcję kilka dni później (ze względu na egzaminy). Poprzedziły ją lekcje historii i wspólne oglądanie filmu o powstaniu w getcie.

Dorota Wawrowska

 

ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

25 marca  przypada Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Pomysłodawcami tej inicjatywy są członkowie i członkinie angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Society), którzy zorganizowali  Dzień po raz pierwszy w 2003 roku. Dlaczego 25 marca? Ta data jest wielkim świętem w Śródziemiu – tego dnia bowiem przypada rocznica Upadku Saurona, zakończenia Wojny o Pierścień i uwolnienia Śródziemia od mrocznych sił... przynajmniej na jakiś czas. W naszej bibliotece świętowaliśmy go, czytając fragmenty "Hobbita" po angielsku i sprawdzając znajomość treści tej książki. Najładniej tekst przeczytali: Daria Ignaczewska z kl. Ia, Adam Olkowski z kl. III b i Piotr Michałowicz z kl. III b.

W konkursie ze znajomości uczestnicy odpowiadali (pisemnie) na 50 pytań, za które mogli uzyskać 54 punkty. Najwyższe wyniki uzyskali:

I miejsce Pawł Kazimierczyk kl. I a 52 p.
II miejsce Kacper Lipka kl. I a 48 p.

III miejsce Oliwia Ziółkowska kl. I b 47 p.

Dorota Wawrowska

   

galeria

WYJAZD DO TEATRU

Tradycją naszego gimnazjum są wspólne wyjazdy do teatru. W tym roku wszyscy uczniowie wybrali się 23 lutego do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, by obejrzeć sztukę franuskiego dramatopisarza Moliera pt. "Skąpiec".

Dorota Wawrowska

galeria

MIŁOMŁYN TO NIE TYLKO KOŚCIÓŁ

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/17 uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej wzięli udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. „Let’s GO English”. Podczas trwania projektu uczniowie przygotowali informacje dotyczące intersujących miejsc w Miłomłynie. Zadaniem uczniów było przygotowanie zdjęć oraz krótkich opisów (zarówno w języku polskim, jak i angielskim) wybranych przez siebie lokacji. W projekcie wzięły udział szkoły z Polski, Ukrainy, Turcji i Finlandii.  Po zakończeniu prac wszystkie miejsca zostały dodane do map Google, a następnie przesłane wydawcy Niantic z prośbą o dodanie ich do swoich gier miejskich: Pokèmon Go,  Ingress oraz, w miarę możliwości, do aplikacji FieldTrip. W ramach projektu uczniowie przygotowali również plakaty reklamujące wybrane przez siebie miejsca, zawierające historię lokacji, mapy oraz wskazówki dojazdu. Plakaty można obejrzeć w Publicznym Gimnazjum w Miłomłynie oraz na stronie projektu. Opiekunem grupy był Pan Michał Siwkowski, nauczyciel języka angielskiego.

Michał Siwkowski

   

 

JASEŁKA

Czas Bożego Narodzenia to różnego rodzaju spotkania związane ze składaniem sobie życzeń, pełne ciepła i dobroci. W naszym kościele parafialnym młodzież z Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej przygotowała montaż słowno muzyczny. Było na nim kilka ciekawych elementów, jak śpiewanie kolęd, poznawanie zwyczajów z innych europejskich krajów, czy prosty konkurs związany ze zwyczajami jakie obchodzimy w naszych domach podczas świąt Bożego Narodzenia. Apel przygotowany był pod opieką ks. Piotra Olechowskiego z uczniami różnych klas. Owe spotkanie odbywało się 22.12.2016, więc tym bardziej wszyscy byli w świątecznej atmosferze co można było wyczuć mimo chłodu w kościele.

Ks. Piotr Olechowski

   

galeria

 

Jerozolima – Światło ze Wschodu

W grudniu i styczniu można było obejrzeć w naszym gimnazjum wystawę „Jerozolima – miasto ze Wschodu”.

Jerozolima, jako stolica państwa i odwieczne centrum życia żydowskiego, jest miastem ważnym nie tylko dla Izraelczyków i Żydów na całym świecie. Jerozolima uznawana jest za święte miasto również przez wyznawców islamu, Jerozolima to również miasto, w którym miały miejsce najważniejsze wydarzenia dla chrześcijaństwa. Wędrując zaułkami Starego Miasta możemy wciąż dosłyszeć kroki Jezusa Chrystusa.

Wystawa ukazuje Jerozolimę z podwójnej perspektywy- kościoła chrześcijańskiego oraz współczesnego państwa izraelskiego. Prezentuje miejsca związane z chrześcijaństwem, a także przedstawia miasto jako gościnną, nowoczesną i wielokulturową stolicę Izraela.

O mieście, jego mieszkańcach i ich zwyczajach opowiadał uczniom ks. Piotr Olechowski.

Plansze udostępniła nam ambasada Izraela w Polsce. Wystawę zorganizowała Dorota Wawrowska.

Dorota Wawrowska

     

galeria

 

Akcja „GÓRA GROSZA” 2016/2017

Akcja charytatywna „Góra grosza” trwała od 28.11. do 9.12.2016r.

Uczniowie uzbierali łącznie 157,39 zł.

Wyniki w poszczególnych klasach:

 • I miejsce zajęła II A – 53,47zł, 40 centów
 • II miejsce I B – 43,82 zł
 • III miejsce I A – 31,91 zł, 3 centy, 10 rubli
 • IV miejsce II B – 19,35 zł, 22 centy 10 lirów
 • V miejsce III A – 5,92 zł
 • VI miejsce III B – 2,92 zł

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc klasy otrzymały nagrodę w postaci zwolnienia z odpowiedzi ustnych, kartkówek i sprawdzianów na lekcjach: za I miejsce – 3 dni, za II m. – 2 dni , za III m. – 1 dzień.

Samorząd Uczniowski:

Kacper Taraszkiewicz
Julia Luzak
Milena Sbikowska
Piotr Sotnik

Opiekun SU: Alina Król

 

KIM BĘDZIESZ W PRZYSZŁOŚCI?

Co roku w naszej szkole świetujemy andrzejki. 25 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły przygotowali  z tej okazji tradycyjne zabawy, m.in. przekłuwanie serduszka z imionami, losy, chińskie ciasteczka z przesłaniem, rzuty kostką do gry, słomki i inne. Za organizację imprezy odpowiadała Rada Samorządu  Uczniowskiego.

Julia Luzak i Milena Sbikowska czuwały nad przebiegiem całej uroczystości . Każda z klas miała za zadanie przygotować dwie wróżby oraz przynajmniej po jednym cieście. Słodkościami mógł się poczęstować każdy uczestnik imprezy. Odpowiednia muzyka była dopełnieniem wesołej zabawy.

Sądząc po wypowiedziach niektórych  uczniów,  można wnioskować, że chcieliby znacznie więcej takich zabaw.

Jakub Krućko - uczeń kl. IIIa

   

galeria

 

WSZYSCY GŁOSUJEMY!

Zapraszamy wszystkich do głosowania na nasze dwa projekty- Kapsuła Czasu (00184) oraz
Let’s GO (00216)
, które biorą udział w konkursie Projekt z Klasą 2016.

Konkurs ten wspiera uczniów i nauczycieli w stosowaniu cenionej i popularnej na całym świecie metody pracy projektem, która pomaga rozwijać szereg kluczowych umiejętności. Chodzi m.in. o pracę w grupie, rozwiązywanie problemów, wyciąganie wniosków czy podejmowanie decyzji.

Konkurs jest unikatowy – ponieważ pozwala laureatom zdobyć fundusze na realizację swoich edukacyjnych pomysłów. 

Głosowanie odbywa się od 1 do 15 grudnia 2016.

 

Za wszystkie głosy serdecznie dziękujemy!

Michał Siwkowski

 

CZWARTKI Z GRAMI PLANSZOWYMI

Zapraszamy wszystkich uczniów na czwartki z grami planszowymi!

Co tydzień w czwartki, od godz. 14.30 odbywają się zajęcia z grami planszowymi, podczas których uczniowie będą mogli spędzić czas w miłym towarzystwie oraz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętność logicznego myślenia.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Michał Siwkowski

 

ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to bardzo ważny dzień dla każdego Polaka. Tego dnia w 1918 roku nasza ojczyzna odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Postanowiliśmy sprawdzić, z czym uczniom naszego gimnazjum kojarzy się słowo Polska. Wyniki ankiety zostały zaprezentowane w postaci chmur wyrazowych.  

  

Dorota Wawrowska

10 listopada w naszym gimnazjum odbył się apel poświęcony Dniu Niepodległości. Za przedstawienie odpowiedzialna była pani Małgorzata Kowalczyk.

 

galeria

 

 

NOCNE ZMAGANIA Z MATEMATYKĄ

Pod takim hasłem w nocy z dnia 21 na 22.10.2016r. nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej w Miłomłynie zorganizowali spotkanie uczniów klas III. Młodzież od godz. 21:00 do 2:40 świetnie się bawiła, rozwiązując zadania  na przemian z grami matematycznymi  i rywalizacjami sportowymi. Każdy znalazł  coś dla siebie. Niektórzy byli nie do pokonania w rozwiązywaniu zadań, inni w sudoku,  mostach czy układaniu tangramów, a jeszcze inni - w sporcie. Każdy się sprawdził i odniósł swój mały sukces. Około godziny 2:40 wszyscy rozłożyliśmy w sali gimnastycznej materace i w śpiworach zaczęliśmy oglądać film (co prawda nie był  on związany z matematyką, ale też był ciekawy). Mimo wielu atrakcji, tej nocy znaleźliśmy też czas na sen. Rano ogłoszone zostały wyniki z wszystkich nocnych konkurencji. Ucieszyło nas to, że wyniki końcowe były wyrównane. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uczniowie opuszczając szkołę, pytali, kiedy powtarzamy nocne zmagania z nauką. Wszyscy mimo niewyspania wychodzili zadowoleni.

My, nauczyciele jesteśmy dumni z naszych gimnazjalistów, którzy chcieli spędzić swój wolny czas, ucząc się i odnajdując matematykę również w sporcie.

 „Nocne zmagania z matematyką” opracowali i świetnie się bawili razem z uczniami nauczyciele: Małgorzata Joniec, Krystyna Rosińska, Lucyna Burkiewicz i Michał Paczkowski.

Małgorzata Joniec

   

galeria

 

DZIEŃ PAPIESKI W GIMNAZJUM IM. ZIEMI MAZURSKIEJ W MIŁOMŁYNIE

Od wielu lat w Polsce i na całym świecie organizowane są uroczystości, które mają nam przypomnieć o św. Janie Pawle II. Pozostawił po sobie wielki dorobek literacki, duchowy i naukowy, którego nam nie wolno zapomnieć. W naszym gimnazjum co roku organizowany jest dzień poświęcony papieżowi, dlatego uczniowie przygotowali montaż słowno - muzyczny wspominający niektóre wydarzenia z życia tego wielkiego Polaka. Uczniowie z naszej szkoły mogli się dowiedzieć kilku informacji o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, a także usłyszeć Jego wypowiedzi kierowane do młodzieży w czasie pielgrzymek do Polski. Spotkanie odbyło się w kościele parafialnym św. Bartłomieja, 13.10.2016. Uczestniczyła w nim cała szkoła na czele z panem dyrektorem oraz gronem nauczycielskim, a także ks. proboszczem.

Po apelu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, zatytułowany „JAN PAWEŁ II I MIŁOSIERDZIE”. Przyznane zostały nagrody za pierwsze trzy miejsca oraz dwa wyróżnienia.

Miejsce pierwsze:

Julia Luzak

Wiktoria Paczkowska

 

Miejsce drugie:

Beata Cacan

Alicja Karczewska

Alicja Sobótko

Iga Marzęcka

 

Miejsce trzecie:

Piotr Polito

Paweł Polito

 

Wyróżnienia:

Milena Zalewska

Maja Leśniak

Milena Sbikowska

Maja Szostek

Jakub Szabelski

Ks. Piotr Olechowski

   

galeria

 

WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Dnia 07.10.2016r. w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej w Miłomłynie odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 12 osób z klas I -  III.

Skład komisji wyborczej:

 1. Jasińska Beata
 2. Michałowicz Piotr
 3. Pasierowska Sara
 4. Szabelski Jakub
 5. Zakrzewska Paulina
 6. Wityczyn Karol

 

Uprawnionych do głosowania: 126

Uczestniczyło w głosowaniu: 117

Głosów ważnych oddano: 117

Do Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szk. 2016/2017 weszły następujące osoby:

 1. Luzak Julia kl. III a - 58 głosów
 2. Sbikowska Milena kl. III a – 52 głosy
 3. Sotnik Piotr kl. I b – 41 głosów
 4. Taraszkiewicz Kacper kl. II b – 83 głosy

 

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

w roku szk. 2016/2017

 1. Kacper Taraszkiewicz- przewodniczący
 2. Julia Luzak – zastępca przewodniczącego
 3. Piotr Sotnik – sekretarz
 4. Milena Sbikowska - skarbnik

Alina Król

     

galeria
 

NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII

3 października uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w niecodziennych lekcjach (Historia małej ojczyzny, Opowiadamy i spisujemy, Foto/grafika oraz Podaj dalej!) przeprowadzanych przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu w ramach projektu „Mała Ojczyzna pamięta o wielkich legendach!” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra". Podczas lekcji przybliżono im fakty historyczne oraz legendy miejscowości i okolic. Następnie opracowali pisemnie własne zakończenie wybranych legend, na kolejnych lekcjach oddali się zaś pasji tworzenia - powstały piękne prace plastyczne nawiązujące do legend. Część uczniów spróbowała również swoich sił jako lektor i nagrała swe legendy na dyktafon. Efekty pracy uczniów zostaną już niebawem zaprezentowane na podstronie projektu i wykorzystane przy kolejnych działaniach projektowych m.in. przy tworzeniu Wędrującej Wystawy, pocztówek, warmińsko-mazurskiej mapy legend, publikacji „Legendarny album Małej Ojczyzny” czy obrazkowej gry logicznej (typu bingo) dedykowanej regionalnym legendom. 

Agnieszka Tkaczuk-Jans

   

galeria

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

DZIEŃ CHŁOPAKA  w naszej szkole upłynął przy dźwiękach muzyki, która rozbrzmiewała na wszystkich korytarzach szkolnych 28.09.2016r. Głośna muzyka była zachętą do tańca, a odświętny wystrój szkoły sprzyjał wspólnej zabawie w miłej atmosferze.  Za realizację niecodziennego spędzania przerw lekcyjnych odpowiedzialne były uczennice kl. IIIa:  Julia Luzak - przewodnicząca SU 2015/2016 i  Milena Sbikowska – zastępca przewodniczącej SU.

Alina Król

 

galeria

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 16 września 2016 r. odbył się apel informacyjny na temat akcji sprzątanie świata. Przekazane wiadomości dotyczyły historii tej inicjatywy, jej celów i przesłania.

Każda klasa otrzymała worki i rękawice. Po apelu uczniowie wraz z nauczycielami udali się na wyznaczone tereny poza miastem Miłomłyn.

Akcję sponsorowało Nadleśnictwo w Miłomłynie. Za przygotowanie sprzątania świata w naszym gimnazjum odpowiedzialna była pani Elżbieta Malinowska.

Elżbieta Malinowska

 

galeria

INTEGRACJA KLAS I

Dnia 2 września 2016 r. uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej w Miłomłynie doskonale bawili się  na zajęciach integracyjnych pod opieką wychowawcy: Pana Bartosza Boruczkowskiego i Pana Michała Paczkowskiego. Odbyły się rozgrywki w piłce nożnej między chłopcami z klas Ia i Ib. Dziewczyny dzielnie kibicowały swoim kolegom. W międzyczasie można było upiec kiełbaski na ognisku i posilić się nimi w przerwie meczu. Pogoda i uśmiech dopisał nam tego dnia na 100%. Dzięki tej zabawie nawiązały się nowe przyjaźnie, które mam nadzieję przetrwają do końca gimnazjum.

Bartosz Boruczkowski

 

galeria

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Dnia 1.09.2016 r. (czwartek) o godz. 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Dyrektor gimnazjum Zbigniew Biegański oraz Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn Stanisław Siwkowski serdecznie przywitali młodzieży, rodziców oraz nauczycieli.

Ten rok szkolny w naszym gimnazjum rozpoczęło 127 uczniów, którzy będą uczyli się w sześciu oddziałach.

laughŻyczymy wszystkim w nowym roku szkolnym 2016/2017 samych sukcesów.wink

Małgorzata Joniec

   

galeria

 

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Mazurskiej w Miłomłynie
  ul. Pasłęcka 15
  14 - 140 Miłomłyn
 • 89 647 30 15
  fax: 89 647 30 15

Galeria zdjęć